ויטמינים

ויטמינים לספורטאים

ויטמינים נחוצים לגוף כדי לשמור על תהליכים פיזיולוגיים טבעיים ועל חילוף חומרים תקין. הצורך בוויטמינים נובע מאורח החיים והפעילות הגופנית שחווה אדם. ספורטאים זקוקים להם בריכוז רב יותר מאלו שאינם מנהלים אורח חיים ספורטיבי פעיל.

אנשים שנכנסים לספורט דורשים תזונה עשירה, מלאה, רוויה. בשל נסיבות מסוימות, לא תמיד הספורטאים מסוגלים לעקוב באופן ברור אחר תכולת הקלוריות והרכב המוצרים הכלולים בתפריט. בנוסף, המינרלים והוויטמינים הכלולים במזון אינם תמיד מספיקים.

מתחמים שונים המיוצרים על ידי חברות תרופות מודרניות מסייעים למלא את הגירעון. הם מיועדים במיוחד לספורטאים ומיועדים לא רק להימנע מחוסר חומרים חיוניים לגוף, אלא גם למנוע מחסור בוויטמינים, להוציא בעיות בריאות אפשריות, כמו גם את הסיכונים להאטת תהליך בניית מסת השריר.

תוֹכֶן

 • 1 חשיבות הויטמינים לאימוני ספורט
  • 1.1 לצמיחת שרירים טובה ונכונה
  • 1.2 לתלות טונוס שרירים
  • 1.3 למניעת פציעות
  • 1.4 לביצועים גבוהים יותר
  • 1.5 להתאושש מפעילות גופנית אינטנסיבית
 • 2 כיצד להשיג את האיזון הנכון של ויטמינים בגוף הספורטאי?
 • 3 מסקנות

חשיבות הויטמינים לאימוני ספורט

היעדר ויטמין, כפי שכולם יודעים מאז הלימודים, כרוך בהפרעה בתפקודם התקין של מערכות ואיברים, הופך להיות תנאי מוקדם להופעה והתפתחות נוספת של מצבים ומחלות פתולוגיים. ואם אתה יודע בדיוק אילו ויטמינים הם החשובים ביותר והמעורבים באימוני ספורט למטרות מסוימות, זה יקל על השגת המטרות שנקבעו בהרבה.

לצמיחת שרירים טובה ונכונה
כמה זמן אתה יכול לשאוב

בניית השרירים מקודמת על ידי:

 1. חומצה אורוטית – ויטמין B13 מעורר התחדשות רקמות, קיים בכמויות גדולות בחלב, שמרים, כבד.
 2. תיאמין – ויטמין B 1, כמו גם ויטמינים מקבוצה A. חומרים אלה שולטים בתהליך סינתזת החלבון, מקדמים צמיחת תאים תקינה. כדי להשיג ויטמין A, עליך לאכול שמן דגים, גזר, מוצרי חלב ותיאמין – דגנים וקטניות, כליות וכבד.

לטון שריר תלוי

כדי לשמור על כושר השרירים, הגוף צריך:

 1. ניאצין – ויטמין B3 מבצע פונקציית הובלה – אחראי לספק לתאים חומרים מזינים חיוניים במהלך פעילות גופנית מוגברת. הרכב החלב, הטונה, הביצים והכבד מובחן בריכוז גבוה של חומר זה.
 2. חומצה פולית – ויטמין B9 אחראי לתהליך ההמטופואזיס, והדם הוא זה שמספק חמצן לכל השרירים. כמות גדולה של האלמנט נמצאת בירקות וקטניות טריות.
 3. B ויטמינים E ו- C. מפחית את ריכוז הרדיקלים החופשיים המסוכנים לבני אדם. אגוזים, סובין, שמנים צמחיים עשירים בוויטמין E, והמרכיב השני הוא עגבניות, פירות הדר, מלון, ברוקולי, פלפלים.
 4. ביוטין – ויטמינים H ו- B7 זהו זרז מטבולי. קיים במזונות כגון סויה, כבד, חלמון ביצים, דגנים.

למניעת פציעות

הסיכון לפציעה בעת משחק ספורט מופחת על ידי:

 1. של ויטמיני K. הם מעוררים תהליכי קרישת דם, הם נמצאים בבננות, קיווי, אבוקדו, כמו גם עלי חסה.
 2. חומצה אסקורבית – ויטמין C. יש לו את אותו אפקט כמו ויטמין K, אך יש לו גם השפעה מועילה על היווצרות רקמת חיבור.
 3. ויטמיני הקבוצה D. ממריץ את ספיגת הסידן והזרחן, החיוניים למערכת השלד. ריכוז גבוה של אלמנטים אלה נמצא בביצים ובמוצרי חלב.

לפרודוקטיביות גבוהה יותר
תוכנית אימון לכל אדם

כדי למקסם את הביצועים של ספורטאי, הגוף צריך לספק את הויטמינים הבאים:

 1. ב 2 . מגביר את טונוס השרירים. קיים בדגנים, מוצרי חלב, בשר.
 2. B6 מסדיר תהליכים מטבוליים. מכיל אורז לא מעובד, עוף, חזיר, דגים, ביצי עוף.
 3. B12 מגביר את הולכת האותות מהמוח לשרירים דרך קצות עצבים. הם עשירים בחלב, בשר ודגים.

להתאוששות לאחר אימונים אינטנסיביים

פעילות גופנית גבוהה די מתישה את גופו של הספורטאי, והוא צריך להתאושש, מה שמקל על החומרים הבאים:

 1. ויטמינים E ו- C מורידים את רמת הרדיקלים החופשיים המזיקים לבני אדם.
 2. כולין (ויטמין B4), ממברנה מתחדשת של רקמות התא, אשר ריכוז גבוה שלה נמצא בזנים רבים של דגים, בשר, קמח סויה.

כיצד להשיג את האיזון הנכון של ויטמינים בגוף הספורטאי?

ויטמינים מיוחדים המיועדים לספורטאים נמכרים בבתי מרקחת. למרבה הצער, רבים מהם לא תמיד זמינים, אך לא קשה לרכוש סט בסיסי של החשובים ביותר. הם ממלאים באופן מלא את חומרי התזונה הנדרשים על ידי הספורטאי. יש צורך לקחת אותם, מכיוון שלא ניתן להבטיח צריכה מספקת של כל האלמנטים הנדרשים על ידי הספורטאי רק עם מזון.

יש הרבה מתחמי ויטמינים ומינרלים. הפופולריים ביותר, המוצגים לא רק במכירה חופשית, אלא גם נמכרים במחירים נוחים, הם כדלקמן:

 • לא מתפנה. הוא אינו ממוקם כמתחם ספורט, אך מכיוון שהוא כולל אחד עשר ויטמינים, הוא מתאים באופן מלא לספורטאים. היתרון העיקרי שלה הוא העלות הנמוכה, המשתנה בתוך 21 רובל.
 • נכס תאימות . מכלול זה, אם קראת את תיאורו מהיצרן, מיועד בעיקר למתבגרים העוסקים באופן פעיל בספורט. עם זאת, בהתחשב בכך שהוא מפעיל את כל הגוף בעת ביצוע אימונים אינטנסיביים, המתחם מתאים גם לספורטאים מבוגרים. העלות הממוצעת היא 130 רובל.
 • אפקט האלפבית. מולטי ויטמין זה מחולק לקבוצות תואמות, שכל אחת מהן מורכבת משלוש טבליות. זה מאפשר לך לשפר משמעותית את תהליך ההטמעה של אלמנטים, אך דורש צריכת ויסות ברורה שלוש פעמים ביום. אתה יכול לקנות את המתחם במחיר של 140 רובל.
 • דינמיסן. מספק לגוף הספורטאי את כל החומרים והאלמנטים הנדרשים לפעילות ספורטיבית אינטנסיבית. הוא מכיל שורש ג'ינסנג והופך אותו לאידיאלי עבור ספורטאיות. הכוונה לתרופות יקרות יותר. אתה יכול לקנות אותו ב -350 רובל.
 • ביצועי ויטרום. זוהי התרופה השלמה והמומלצת ביותר ללחץ פיזי ופסיכולוגי מוגבר. זה יכול להילקח במשך זמן רב, ולרכוש באזור של 400 רובל.
 • אנרגיית גרימקס. הוא מכיל ג'ינסנג ותה ירוק. זה הופך אותו למתחם אידיאלי לנשים שמתעניינות ברצינות בספורט. זה עולה מעל 500 רובל.

מסקנות

כדי להשיג את מטרות הספורט שלהם, הספורטאי צריך להקדיש תשומת לב רבה לתזונה נכונה, דבר שאי אפשר בלי לקחת מתחמים מאוזנים מיוחדים המכילים ויטמינים ומינרלים. יש לבחור ולרכוש תכשירי ויטמינים ומינרלים רק לאחר התייעצות מוקדמת עם מומחה.

מאמרים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button