דיאטותדיאטות הרזיה

דיאטת הרופאים

 
שיטת ד"ר אטקינס אינה קורס לטווח קצר, אלא עקרון תזונתי לכל החיים המבוסס על צריכת מזון בריא מאוזן. דיאטת הרופאים מגבילה פחמימות מעובדות / מזוקקות (המהוות 50% מהתזונה של רוב האנשים), כגון ממתקים, קמחים, דגנים, ירקות עמילניים, והיא כוללת שלושה שלבים.

 

השלב הראשון והמגרה בדיאטת הרופאים, שנמשך 2-3 שבועות, כולל הגבלת פחמימות ל-14-20 גרם מזון המכיל פחמימות ביום. במהלך תקופה זו, הגוף מתרגל לאורח חיים חדש, מטבוליזם מנורמל, והירידה המשמעותית ביותר במשקל מתרחשת גם – בממוצע בין 2 ל -6 ק"ג, תלוי במשקל הגוף הראשוני ובמידת הנורמליזציה המטבולית. זה מוסבר על ידי העובדה כי בהיעדר פחמימות בגוף, נוצרים גופי קטון (מה שמכונה קטוזיס שפיר), שבו האנרגיה לא נלקחת מהמזון, אלא ממשקעי השומן שלו. בזכות אכילת חלבונים ומזונות שומניים, ואז בזכות קטוזיס, אתה לא מרגיש רעב, כלומר הדיאטה די קלה (לא סופר חולשה וסחרחורת בימים הראשונים, שנגרמת על ידי ארגון מחדש של הגוף). אם באמת נצפתה סחרחורת, קח את הויטמינים הרגילים שלך.

השלב שני בדיאטת הרופאים : ניתן להגדיל מעט את כמות הפחמימות – אך כדי שהקטוזיס לא ייפסק. עלייה בפחמימות נחוצה. מישהו יכול להרשות לעצמו לצרוך 100 גרם פחמימות ביום, מבלי להפסיק לרדת במשקל, בעוד שאחרים מפסיקים את הקטוזיס כבר 30 גרם. שלב זה יכול להימשך זמן רב ככל שתרצה עד שתגיע למשקל הרצוי. התיידד עם סולם אמבטיה כדי לעקוב אחר התנודות במשקל הגוף שלך ולהבין כמה פחמימות אתה צריך בשלב השני של הדיאטה שלך.

השלב האחרון בדיאטת הרופאים הוא תומך . אינך יכול לאפשר לחזור לקילוגרמים שנפלו. הוסף עוד פחמימות, אך צפה במשקל ובנפח שלך. אם המשקל מתחיל לחזור, עליך להפחית בדחיפות את הפחמימות לנפח בשלב השני.

 
 

מאמרים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button