תזונה נכונה

מה לאכול בלילה

רוב הספורטאים מאמינים כי לאכילה לפני השינה יש תפקיד חשוב מאוד בפיתוח הגוף. זאת בשל העובדה כי מתקבלת הפסקה ארוכה באימונים ורקמות השריר אינן מקבלים את כל חומרי המזון הדרושים, מה שמוביל להופעת תהליכים קטבוליים ולהרס רקמות השריר.

לכן, תזונה בפיתוח גוף היא נושא מבטיח כיום, ובעיקר בקרב ספורטאים מקצועיים, שכן השגת נפח השריר הדרוש היא בעייתית מאוד. למעשה, אנשי מקצוע רבים אוכלים לפני השינה ללא הצלחה, וחלקם אף מתעוררים בלילה ואוכלים כך שכל העבודה לא תהיה לשווא.

מה אפשר לאכול לפני השינה?

מה אפשר לאכול לפני השינה?

אכילה לפני השינה היא הנורמה בפיתוח גוף כיום. כדאי לאכול 3-4 שעות לפני השינה. התפריט צריך להכיל חלבונים, פחמימות איטיות ולא חלק גדול משומן. ורגע לפני השינה, כחצי שעה, רבים ממליצים להשתמש בחלבון הטמעה איטי, הכולל מזונות כגון גבינת קוטג ', חלבון קזאין או קפיר. החלבון ימריץ את השרירים למשך 5-6 שעות, מה שיחסוך אותם מתהליכים קטבוליים. ספורטאים רבים מציינים כי גבינת קוטג 'משתעממת במהירות אם היא נצרכת מדי יום. בהקשר זה, מומלץ לשלב טכניקות תוך שימוש בחלבון קפיר וחלבון קזאין.

ככלל, בין חלבון לקפיר, ספורטאים מעדיפים מוצר טבעי וזול יותר. אם הכספים מאפשרים, מוטב להיפך לתת עדיפות לחלבון קזאין. הוא נועד במיוחד לצריכת לילה ובעל פרופיל תזונתי מאוזן יותר. ישנה אפשרות נוספת – שימוש בתכשירי BCAA המכילים מערך חומצות אמינו בלילה.

למה אנחנו אוכלים יותר בלילה?

למה אנחנו אוכלים יותר בלילה?

מפתחי גוף מקצועיים מתרגלים גם אכילה בלילה. כשהם מתעוררים ליד השעון המעורר, בערך בשעה 4 בבוקר, הם אוכלים כך שהשרירים לא יישארו ללא החומרים הדרושים, הנחוצים כל כך לבניית רקמות השריר. בלי קשר לאכילה בלילה יש יתרונות וחסרונות. החיסרון החשוב והמשמעותי ביותר הוא שינוי בקצב הטבעי הרגיל. כתוצאה מהרמה מוקדמת חווים הספורטאים נמנום ואובדן כוח, מה שגורם לפגיעה מסוימת בתהליך האימון. כמה ספורטאים שעדיין קמים מוקדם בבוקר כדי לתמוך בשריריהם אומרים שאחרי שבועיים של התעוררויות כאלה הגוף מתחיל להתרגל לקצב החיים הזה. לכן, לאחר שבועיים של צריכה קבועה של שייק החלבון מוקדם בבוקר, לא נצפתה עייפות או נמנום.

למרות זאת, קצב אימון כזה אינו מומלץ לספורטאים מתחילים, שכן קצב כזה לא יאפשר לגוף להתאושש לגמרי. מפתחי גוף מנוסים, המשתמשים במגוון תוספים מיוחדים כדי לסייע לגופם להתאושש הרבה יותר מהר, יכולים להרשות לעצמם לאכול באמצע הלילה.

סיכום

אכילה בלילה היא עדיין נושא שנוי במחלוקת ותלויה במאפיינים הפיזיים של הספורטאים. כידוע, אנשים מתחלקים למספר קטגוריות: עבור חלקם, לקום בבוקר הוא פשוט מאוד, והם אינם סובלים מכך, בעוד שאחרים, אם הם קמים ב -4 לפנות בוקר, הדבר יכול להשפיע על מצבם הפסיכופיזי. , והם ירגישו בתוצאות אלה לאורך שעות היום. לכן, עבור חלק, קצב חיים כזה עשוי להתאים בדיוק, אך עבור אחרים זה לא. בנוסף, אם אין תוצאות רציניות ואין תוכניות להשתתף בטורנירים מקצועיים, אז אין צורך לאכול בלילה. מספיק לשתות קפיר, חלבון או לאכול גבינת קוטג 'לפני השינה. אם אין תנאים מוקדמים לעלייה במשקל עודף, ניתן לדלל את הארוחה האחרונה בפחמימות, כמו בננה, שניתן להוסיף לשייק קזאין, כמו גם ריבה בגבינת קוטג 'או קפיר.

אם המטרות רציניות ויש תוצאות מוחשיות, אז אתה יכול פשוט לחוות את תהליך האכילה בלילה כדי לקבוע אם היא מתאימה או אחרי שקשה מאוד להתאושש.

מאמרים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button