ויטמינים

ויטמין B15

ויטמין B 15 בצורתו הטהורה נראה כמו אבקה גבישית לבנה, שיש לה את היכולת לספוג מים היטב. עוד בשנות ה -50 של המאה הקודמת, הוא התגלה על ידי טי טומיאמה, ביוכימאי מפורסם, כאשר ערך מחקר על כבד בקר. במחקרים הבאים, נמצא כי ויטמין זה מצוי בנבטי אורז, שמרי בירה ובורות משמש. תרכובת זו נקראת גם חומצה פנגמית (מתורגמת מה"מחבת "היוונית -" הכל "ו"גמי" – "זרע"), מכיוון שכפי שהתברר היא נמצאת בזרעים של צמחים רבים, כלומר היא הוא די נפוץ באופיו. אבל, ככלל, חומצה זו נקראת חומר דמוי ויטמין, ולא ויטמין, בשל העובדה שמחסור ב- B 15 במזון הנצרך על ידי אנשים אינו מוביל לתוצאות בלתי הפיכות. בנוסף, בעולם המדעי עדיין לא ידוע אם חומצה פנגמית מסונתזת בגוף לבדו או שמגיעה אלינו עם מזון.

תוֹכֶן

 • 1 שיעור צריכה.
 • 2 פונקציות של חומצה פנגמית בגוף האדם.
 • 3 היכן נמצא ויטמין B15.
 • 4 תכונות של ויטמין B15 כאשר הוא מעורבב עם חומרים אחרים.
 • 5 ויטמין B15

שיעור ההנחה.

עדיין אין מידע מדויק על נורמת הוויטמין הדרוש לגוף האדם במהלך היום. אבל כמה ביוכימאים מוכרים סבורים שכל אחד מאיתנו צריך לקחת לפחות 2 מ"ג ויטמין B 15 עם אוכל מדי יום. חומצה פנגמית הכרחית לאנשים המנהלים אורח חיים פעיל וסובל מעומסי ספורט, מכיוון שהיא מבטיחה תפקוד טוב של רקמת השריר. ויטמין B 15 משמש לטיפול במספר מחלות, והמינון היומי שלו יכול לעלות על 100 מ"ג. חומצה פנגמית, אם תרצה, ניתן למצוא בכל בית מרקחת, לתרופה דומה יש שם – מלח חומצה פנגמית או סידן פנגמט. בגדול, כל אדם שאין לו בעיות בריאות יכול להשתמש בוויטמין B 15 בעת האכילה, אך לפני השימוש בסידן פנגמט, עליך לעבור ייעוץ רפואי כדי לדעת כמה פעמים וכמה ניתן לקחת תוסף תזונה זה.

פונקציות של חומצה פנגמית בגוף האדם.

ויטמין B 15 לוקח חלק בוויסות חילוף החומרים של השומן והחלבון. הוא מסייע לסנתז חומרים המשפיעים על תפקודם התקין של איברים ורקמות בגוף האדם, מאיץ את תהליכי ההתאוששות לאחר מאמץ פיזי אינטנסיבי ומאריך את תוחלת החיים של התאים. חומצה פנגמית, עם אספקה תקינה בגוף, תומכת בתפקוד תקין של בלוטות יותרת הכליה ומגבירה את הפרשת ההורמונים. הוא גם מונע התנוונות שומנית של הכבד והופעת פלאקים טרשת עורקים, הסותמים את כלי הדם. בנוסף, ויטמין B 15 מייצב את רמות הכולסטרול בדם.

חיבור זה חשוב ביותר לאנשים העוסקים בספורט מקצועי. חומצה פנגמית מסייעת במאבק באנוקסיה – רעב חמצן של הגוף. במהלך פעילות גופנית, אנשים משתמשים בכמות גדולה של אנרגיה, אשר בתורו מופיעה בגוף במהלך חמצון של חומרים מזינים עקב חמצן. במיוחד בקרוב תהליך זה מתרחש במהלך אימונים ארוכים ותחרויות רציניות. חמצן בדם, במצבים כאלה, נצרך באופן מיידי וספורטאים עלולים להיתקל בבעיות בייצור אנרגיית השריר בשל היעדרותו. אנשים העוסקים מקצועית בספורט, המתמודדים עם גורם זה, לא יוכלו לבצע את התרגילים הנדרשים במסגרת תחרות סבולת כלשהי, עבור כבדים, "רעב" כזה יסתיים בחוסר יכולת להרים את הצורך משקולות.

חומצה פנגמית מצויינת בהפחתת בעיות הקשורות במחסור בחמצן ומסייעת להפעיל מחדש רקמות שריר במהירות האפשרית. לא בכדי מפתחי גוף וטריאתלטים בולטים רבים טוענים שאי אפשר להשיג הצלחה ללא תזונה בריאה ומועשרת בוויטמינים. ויטמין B 15 הוא אחד החובה בתזונה של כל ספורטאי.

כמו כן, חומצה פנגמית היא אחת הסיבות לסינתזה של קריאטין וקריאטין פוספט. חומרים אלה מקבלים השפעה מכרעת על חילוף החומרים האנרגטי של התאים. אך עם עומסי ספורט גבוהים, רקמות השריר צורכות הרבה יותר אנרגיה מהרגיל, מה שמוביל לתהליכים ביוכימיים מהירים יותר של יצירת קריאטין פוספט וקריאטין. מסיבה זו, חשוב במיוחד לאתלט לכלול ויטמין B 15 בתזונה.

אך חומצה פנגמית חשובה לא רק לאנשים החושפים את גופם ללחץ עז. ידוע זה מכבר כי השימוש במשקאות אלכוהוליים מוביל לפגיעה בתאי הכבד, אך איבר זה הינו מסנן טבעי הניתן לאדם לנטרול חומרים מזיקים. ויטמין B 15 מגן על איבר חשוב זה מפני ההשפעות המזיקות של אדי אלכוהול. וגם אם שחמת הכבד כבר הגיעה, חומצה פנגמית עדיין פועלת כגורם עזר בנטרול חומרים מסוכנים החודרים לגוף האדם. מדענים גילו את העובדה שוויטמין B 15 עוזר להתגבר על התמכרות לאלכוהול ואפילו התשוקה לתרופות מסוימות. בין היתר, חומר חיוני זה מפחית כאבי ראש ובחילות המתרחשות אצל אנשים עם דבר לא נעים כל כך כמו "הנגאובר".

כולין לוקח חלק בתהליכים המבטיחים העברת דחפים בין סיבי עצב ותאי הגוף, חומר זה שאנו זקוקים לו מסונתז גם בעזרת ויטמין B 15 .

על ידי ביטול המחסור של חומצה פנגמית בגופם, אנשים מרגישים הרבה יותר עליזים וטובים יותר. ויטמין זה נכלל בתוכן של תרופות רבות שיש ליטול במצבים שלפני האוטם ולאחר האוטם, הפטיטיס כרונית, ראומטיזם, אסתמה הסימפונות, מחלות עור רבות והרעלה. מה שכן, לחומצה הפנגמית יש תכונות אנטי דלקתיות. ויטמין זה מקדם את הרחבת דפנות כלי הדם, ולכן הוא משמש במאבק נגד יתר לחץ דם. לאנשים עם חוסר תיאבון, תזונאים ממליצים ליטול מלח סידן, המכיל ויטמין B 15 .

אם הביצועים שלך ירדו או שאתה מרגיש עייפות מתמדת, הדבר עשוי להצביע על ירידה בחומצה הפנגמית בגוף. מחסור בתרכובת זו במזון עלול לגרום להתבטאות של מחלות לב וכלי דם עקב תזונה לקויה של תאים עם מולקולות חמצן. בנוסף, מחסור בוויטמין עלול להוביל להפרעה במערכת העצבים ולתפקוד לקוי של הבלוטות האחראיות להפרשה הפנימית. המקסימום שמחכה לאדם עם עודף של חומצה פנגמית בגוף הוא נדודי שינה, כאבי ראש, פעימות לב תכופות ועצבנות מוגברת, מקרים דומים נתקלו באנשים מבוגרים. באופן כללי, מינונים עודפים של הויטמין עוזבים באופן מושלם את גוף האדם בכוחות עצמם, ללא השלכות הרות אסון על איברים ורקמות.

היכן נמצא ויטמין B 15 .

כאמור לעיל, חומצה פנגמית קיימת בזרעים של צמחים רבים, כלומר, היא נמצאת במזונות המכילים דגנים, גרעיני דלעת, שומשום, שמרי בירה, זרעי משמש, אגוזים וכבד. אם אין לך בעיות כאלה במערכת העיכול כמו הידרדרות בספיגה של חומרים מזינים מהקיבה, אז תזונה נוספת של הגוף עם ויטמין B 15 היא חסרת תועלת. הוא עצמו יקבל את כל מה שהוא צריך מהאוכל. העיקר לאכול כל הזמן מזון צמחי, הם יעזרו לך לספק לעצמך כמות נורמלית של ויטמין, גם אם אתה מרגיש צורך גדול בחומצה פנגמית.

תכונות של ויטמין B 15 כשהן מעורבות עם חומרים אחרים.

קודם כל, חומצה פנגמית מסיסה מאוד במים. כמו כן, ויטמין B 15 מנטרל רשימה מסוימת של חומרים שליליים לגוף, אינטראקציה איתם ומסייעת בהוצאתם מהגוף. חומצה פנגמית מקלה על תופעות הלוואי שיכולות להתרחש עם עודף אספירין בגוף, ומגנה על איברי הקיבה ובלוטת יותרת הכליה. רופאים רבים ממליצים לקחת במינון גבוה של תרופות סולפה ואנטיביוטיקה, השייכות לסדרת הטטרציקלין. בעת שימוש בוויטמין B 15 עם ויטמינים A ו- E, השפעת התרכובת על חילוף החומרים מועצמת. כאשר חומצה פנגמית מתקשרת עם ויטמין B12, היא משפיעה על התגובות הביוכימיות המתרחשות בתאי גוף האדם.

מאמרים בנושא

תגובות 5

 1. Cute looks! I am looking for different casual ways without wearing jeans every day because I don’t want to get stuck in a rut. Can we have too many jeans & wear them too often, do you think? I love the sweater dress! Thanks for the ideas! While there are many trendy outfits that include pieces straight from the runways and have a wow factor that would make you think of a street style look, there are more subtle ways to incorporate the coolest trends of the moment into your casual outfits. I took a glance at the looks fashion insiders are wearing, and there are so many stylish ways to interpret trendy, casual outfits. I'm sharing some of the most fashion-forward ways to pull them off right now. If you associate the word "casual" with sweatpants—same. Thanks to the rise of athleisure, there now exist stylish pairs you can leave the house in. Draw inspiration from this Fashion Week-goer and pair your sweats with a classic button-down. The juxtaposition between loungewear and a classic white blouse gives you that effortless, "I tried (but not too hard)" look. For an extra dose of comfort, style your outfit with sneakers.
  https://landennxek432109.livebloggs.com/22577085/party-wear-indo-western-dress-for-women
  – Top and Skirt can be sold separately/ sold together in a lower price We gotchu covered with the hottest sets, pre-arranged and ready to ship We ship our orders worldwide! Switch the store if you want to view in different language. Real quick, a few legal things: Define a menu with beauty-nails By signing up, you will receive Free People offers, promotions and other commercial messages. You are also agreeing to Free People's Privacy Policy. You may unsubscribe at any time. Please enter a valid phone number Momokakkoii LTD Get all the top news stories and alerts straight to your inbox. For any questions regarding our returns policy please visit our FAQ here. The Trendy Toddlers Brown Bow Skirt Set $ NO CODE REQUIRED It looks like the cat is out of the designer handbag. рџ‘њ @rakuten Who sets cookies

 2. As the eye liner authority, Stila spent three years developing an ultra-pigmented, stay-put kohl eye liner that’s specially formulated for use on the waterline. This soft, creamy eye liner glides on smoothly and effortlessly for an easy-to-create intensified, smoky or wide-eyed look. Enough playt……Read more What do you think of this shade? Do you have anything similar? Interested in seeing a tutorial? Stila Aqua Glow Serum Foundation Deep In The Buff Powder Spray Hope you are all doing great. I was on a look out for a good brown eye pencil and when I swatched Stila’s eye pencil, I was really impressed and decide to purchase it. Today, I am going to review “Stila Smudge Stick Waterproof Eye Liner” in the shade “Damsel“. So without further ramblings, read on to find out whether this is a hit or miss.
  https://www.hongwha21.net/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=154393
  While you can certainly stop after applying your eyeliner pencil to your waterline if you don’t typically have a problem with runny liner, there is one more step that can make it more long lasting.  Tight lining is the use of eye liner tight against the waterline under the lashes of the upper lid, and above the lashes of the lower lid. Due to the proximity to the membranes, and the surface of the eye itself, waterproof eye liner is preferred. Tight lining is a technique which makes the eyelashes appear to start farther back on the eyelid, thus making them look longer. Gel eye liner and a small angled brush may be used to create this look. Taking a page out of Charli's Y2K wonderland book, we're running to our makeup bags to recreate this look ASAP. Don't know which products to use? Shop our editor's picks (which are super affordable, BTW!) below to nail the waterline eyeliner trend.

 3. The truth is that we use persuasion throughout our lives. While we may not be using it in a written form, we are using it in an oral form. Some of us, even those who don't work in sales, use persuasion every single day of the week. Here are a few examples of elementary-level persuasive paragraph examples that will give both you and your student an idea of what to expect.  These essay topic examples are debatable, it is important to choose the topic that is interesting for you. If you haven’t already, don’t forget to provide a few persuasive paragraph examples for your students to gain inspiration (and eliminate overwhelm). Think of it this way, persuasive essays are like debating but in written form! With persuasive essays, you get the chance to express yourself and share your opinions. Writing a persuasive essay is also a great way to practice brainstorming for ideas.
  https://chanceviuf456778.answerblogs.com/18249477/narrative-statement-examples
  Typically, students are able to engage with more complex texts as their reading comprehension skills improve. As there is a very wide range of reading ability levels at each school year level, the texts range from short and simple to longer and more complex. The complexity of the texts that a student sees is dependent on the pathway they take through the tailored test design. For more information, see Tailored tests. Australian Curriculum Links: Literary texts entertain or elicit an emotional response by using language to create mental images. Looking for a FAST way to plan out a persuasive writing unit? In just a few clicks you can grab all of the pieces you need: a lesson plans, anchor chart samples, planning pages, rough and good copy student sheets, and assessment! Just print… that’s it.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בדוק גם
Close
Back to top button