דיאטותדיאטות הרזיה

דיאטת לימון

תוֹכֶן:

אנשים רבים מאמינים כי לימון אינו מתאים לחלוטין לירידה במשקל, אך מספר תזונאים רואים בפרי הדר זה תרופה יעילה נגד קילוגרמים עודפים. לימונים מכילים חומרים מיוחדים התורמים לתהליך הירידה במשקל ועוזרים בפירוק שומנים. בנוסף, הם מכילים חומצת לימון, שמדכאת את תחושת הרעב ומזרזת את חילוף החומרים. זה גם מקדם את הפרשת מיץ הקיבה ומשפיע לטובה על העיכול.ויטמין C הכלול בלימון מסייע לחיזוק המערכת החיסונית, המהווה גורם משמעותי במאבק נגד עודף משקל. יש לציין כי השימוש בלימונים מסייע לניקוי הגוף ומאפשר לנרמל את חילוף החומרים. דיאטת מיץ הלימון נמשכת ארבעה עשר יום. במהלך תקופה זו, מותר לאכול כרגיל, אך עם הגבלות מסוימות. יש להפחית בכמות הסוכרים ומוצרי המאפה בתזונה היומית.
אכילת יתר מיואשת מאוד. העיקרון העיקרי של מערכת הרזיה כזו הוא השימוש היומי במיץ לימון. יש צורך לשתות אותו בבוקר ובבטן ריקה, ולאחר מכן שוטפים את הפה עם תמיסת סודה (לנטרול החומצה ומניעת פגיעה באמייל השן). נפחי מיץ הלימון גדלים בהדרגה.

דיאטת לימון דבש

מערכת הרזיה זו היא די פשוטה וניתן לתרגל אותה גם לניקוי הגוף וגם לסילוק מהיר של קילוגרמים מיותרים. זה נמשך יומיים, הירידה המשוערת במשקל נעה בין ק"ג וחצי לשני ק"ג. דיאטת הדבש-לימון מקדמת באופן פעיל את ספיגת הצלוליט, סילוק רעלים מהגוף ופירוק השומן התת-עורי.
זה נסבל היטב – כמות משמעותית של חומצת לימון מפחיתה רעב, ונוכחות דבש בתזונה מפחיתה חולשה, שעלולה להתרחש כאשר מקפידים על תזונה דלת קלוריות. הדיאטה מורכבת מתערובת לימון ודבש מיוחדת. להכנתו, יש צורך להוסיף מיץ של חמישה עשר לימונים (עם עיסה) ו- 50 גרם דבש לשלושה ליטר מים מבושלים באיכות גבוהה. יש לצרוך את המשקה המתקבל לאורך כל היום. התפריט ליום השני לדיאטה זהה לחלוטין.
בנוסף למשקה הלימון-דבש המוכן, מומלץ לשתות מים דוממים באיכות גבוהה או תה (ירוק). שאר האוכל מסולק מהתזונה. אוכל כזה עשוי להיות אסור לאנשים עם מחלות או אלרגיות מסוימות. יש להתחיל זאת רק לאחר התייעצות עם רופא.

דיאטת קפיר-לימון

יש מומחים שטוענים כי טכניקת הרזיה זו תוכננה במיוחד לספורטאים לאזן את משקלם לפני תחרות. אין אישור רשמי לעובדה זו, אך הדיאטה נותנת תוצאות טובות ומהירות. זה נמשך יום עד יומיים ומאפשר לך להסיר 1-2 קילוגרמים עודפים. ביסודו של דבר, הרזיה מתבצעת עקב ניקוי המעיים, בעוד שמאגרי השומן מושקעים מעט. דיאטה ארוכה יותר מהתקופה שנקבעה יכולה להוביל לבעיות בריאות.
בדומה לדיאטות פריקה אחרות, בעת שמירה על תזונה זו, מומלץ לשתות יותר – התעריף היומי הוא כ -2 ליטר מי שתייה איכותיים ללא גז. מומלץ גם לבלות יותר זמן בחוץ. אם יש לך תחושת רעב חזקה בערב, מותר לאכול תפוז או תפוח. המטרה העיקרית של דיאטת הקפיר-לימון היא לפרוק את הגוף ולנקות אותו.
תפריט לדוגמא של דיאטת קפיר-לימון:

  • ארוחת בוקר: קפיר דל שומן – 0.5 ליטר, חצי לימון.
  • ארוחת צהריים: לימון, קפיר ללא שומן – 0.5 ליטר.
  • ארוחת ערב – חצי לימון, קפיר רזה – 0.5 ליטר.

מותר לשתות מיץ לימון בנפרד או לערבב אותו עם קפיר במיקסר. שוטפים את הלימון ביסודיות לפני השימוש. זה יכול להילקח כמיץ עם מים, מיץ רגיל, או לאכול בו טריזים. מומלץ להשתמש בקפיר דל שומן, אך גם מוצר עם אחוז שומן תקין מקובל.

מתכונים לדיאטת לימון

דיאטת הלימון קלה לשימוש ואינה דורשת רכישת מאכלים אקזוטיים יקרים או עמידה ממושכת ליד הכיריים. הוא אינו מספק מתכונים מיוחדים לבישול. קיימות וריאציות שונות של שיטת הרזיה זו. אצל חלקם התזונה הרגילה כמעט ולא עוברת שינויים, רק קבלות בוקר של מיץ לימון מעורבב עם מים מתווספות.
אפשרויות אחרות מחייבות שימוש בתערובת לימון ודבש אך ורק עם מחיקה מוחלטת של מאכלים אחרים מהתפריט. אחת הדרישות העיקריות היא צריכת מים מספקת בגוף – התעריף היומי הוא כשני ליטרים.

פגיעה בדיאטת הלימון

לצד יתרונותיה, יש בדיאטת הלימון מספר חסרונות חשובים. ראשית, אם אתה עוקב אחריו, קיים סיכון לעששת ולפגיעה בשיניים. לימונים מכילים כמות משמעותית של חומצות אורגניות, ואם הם נצרכים לעתים קרובות מדי בכמויות גדולות, אמייל השן עלול להיפגע. בנוסף, הסבירות לאבנים בכליות עולה.
כפי שמראים מחקרים רפואיים, עם צריכה קבועה של נפח גדול של חומצות אורגניות לגוף, איזון החומצה-בסיס של השתן משתנה, וזה מוביל לתוצאות לא נעימות. דיאטה על בסיס לימון מיואשת מאוד לשימוש ארוך טווח, מכיוון שהיא תהיה אתגר לא קטן לקיבה.

מאמרים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button