דיאטותדיאטות הרזיה

דיאטה 17 יום

אם אתה נחוש בהחלטיות ורוצה להחזיר את הדמות הרזה לשעבר שלך, אז דיאטה של 17 יום היא מה שאתה צריך! ניתן להשתמש בתזונה זו הן לירידה מהירה במשקל (למשל לחג הקרוב) והן כתוכנית לטווח הארוך לתמיכה בטופס.

הדיאטה במשך 17 יום פותחה על ידי דר. מייק מורנו. שמו מעט מטעה; זו לא דיאטה אחת שנמשכת 17 יום, אלא מספר שלבים רצופים של 17 יום. אבל, מה שמאפיין, אתה יכול לעצור בכל רגע אם נראה לך שהתוצאה מספקת אותך. אף על פי כן, אפילו למרות שדיאטה 17 יום,  של דוקטור מורנו צברה פופולריות רבה מרגע היווצרותה (זה קרה עוד בשנת 2010, אז הוצג הספר לקהל הרחב).

הרופא מייק מורנו סיפר על דיאטה של 17 יום – בתוכנית פופולרית לירידה במשקל. על פי הדיאטה, תוך 17 יום בלבד בעזרתה ניתן להוריד 4.5-5 ק"ג.
הדיאטה מבוססת על שינויים בארוחות וקבלת הקלוריות לגוף במשך 17 יום.

תוכן:

1 מה היתרונות של דיאטה 17 יום או במילים אחרות דיאטת דוקטור מורנו?
2. למי מתאימה דיאטה 17 יום?
3. דיאטה 17 יום (דיאטת דוקטור מורנו): תוצאות מנקודת מבט מדעית
4. תוכנית מחזורים של דיאטה 17 יום
5. מחזור 1. שלב האצה
6. מחזור 2. שלב ההפעלה
7. מחזור 3. שלב ההישג
8. מחזור 4. שלב הגעה
9. טיפים לצמחונים
10. תרגילים גופניים במהלך דיאטה
11. כיצד להשיג את התוצאות הטובות ביותר?
12. לסיכום

מה היתרונות של דיאטה 17 יום או במילים אחרות דיאטת דוקטור מורנו?

קודם כל, מדובר בגישה דלת פחמן לירידה במשקל, עליה מבוססת הטכניקה. רוב האנשים שנשארים רזים ללא דיאטות צורכים מוצרים בעלי פחמן נמוך אפילו בלי לחשוב על זה. הפחמימות המהירות הכלולות בלחם ופסטה הן למעשה קלוריות ריקות, הן אינן עושות דבר, אך בזכותן אתה עולה במשקל. במילה אחת, בלי קשר אם אתה נמצא בד"ר. התזונה של מורנו או לא, ללא פחמימות מהירות הדמות שלך תהיה הטובה ביותר בכל מקרה.

בנוסף היתרונות בדיאטה 17 יום שדיאטת מורנו מתמקדת יותר באיכות המוצרים מאשר בכמות הקלוריות הנצרכת. אכן, אם אתם אוכלים אוכל בריא, אינכם צריכים לספור קלוריות. כן, ספירת קלוריות חשובה מאוד, אך סוג האוכל המשמש חשוב הרבה יותר. הגוף יתפקד טוב יותר אם יסופק לו כמות גדולה של דברים מזינים. בנוסף, תרד מהר יותר במשקל אם תכלול בתזונה ויטמינים, מינרלים ושומנים בריאים. גופך ייראה טוב יותר, המותניים יחזרו, העור יבריק והשיער יהפוך למשיי. מה שאתה אוכל בא לידי ביטוי חיצונית.

שים לב! תזונה של 17 יום מבוססת על אוכל טרי ובריא השונה לכל שלב בטכניקה. זה לא רק יקל על שעמום שנקרא "דיאטה, אלא גם יצור "בלבול מטבולי", שלדברי מורנו יחזק עוד יותר את התוצאות.

חשוב לציין גם כי תוכנית הדיאטה 17 יום בת-קיימא זו מיועדת לשימוש לטווח ארוך, זאת אומרת הדיאטה לא פתרון לטווח קצר לבעיה. ככל שחולפים השלבים, חומרת הדיאטה נמשכת. השלב הראשון הוא הקשה ביותר, אך עם הזמן יהיה לכם קל יותר (בסוף הקורס מותר אפילו אלכוהול בכמויות מתונות). דיאטה זו למשך 17 יום נועדה לא רק להשיג את המשקל המושלם, אלא גם לשמור עליו עוד יותר.

למי מתאימה דיאטה 17 יום?

זו היא דיאטה אידיאלית למי שרוצה לחשוב מחדש על התזונה הנוכחית שלו ולהפוך את תהליך הירידה במשקל לבריא ומזין. במילים אחרות, האפשרות הטובה ביותר לאנשים שרוצים להתחיל מחדש. המנות טעימות ובריאות, וירידה במשקל מובטחת. עם השלמת דיאטת מורנו (השונה מדיאטות אחרות), תציע לך אסטרטגיה לתמיכה בתוצאות. פעילות גופנית היא חלק בלתי נפרד, וכל ההמלצות סבירות למדי ומקובלות על רוב האנשים (אפילו עבור אלה שאינם עוסקים כרגע בספורט). המשמעות היא שגם אם יש לך הרבה קילוגרמים מיותרים, אתה עדיין יכול לעקוב אחר ד"ר מורנו או במילים אחרות "דיאטה 17 יום".

דיאטה 17 יום

דיאטה 17 יום (דיאטת דוקטור מורנו): תוצאות מנקודת מבט מדעית

דיאטה 17 יום המתוארת במאמר תואמת מספר עקרונות מדעיים והיא באמת עובדת. ישנן כמה סיבות לכך.

1.
דיאטה 17 יום דלה בקלוריות (כמו גם דיאטת כרוב). עקב צריכת מזון מתונה, הגוף נאלץ למלא את מחסור הקלוריות על ידי שריפת שומן. שליטה בזהירות על צריכת קבוצות מזון מסוימות (בעיקר עמילן פחמימות וסוכר, כמו גם שומנים), הדיאטה של דוקטור מורנו מבטלת קלוריות מיותרות שאינך זקוק להן בשום צורה.

2.
מספקת צריכה פעילה של החלבון בגוף. החלבון מאופיין בהשפעה תרמית גבוהה, מה שאומר שהוא ממריץ את חילוף החומרים ושורף קלוריות. בנוסף, חלבון מעניק תחושת שובע, וזה ממזער את הסבירות שתרצו פחמימות "רעות".

3.
זה מספק צריכה של כמות גדולה של סיבים תזונתיים. ירקות המכילים הרבה סיבים הם דלי קלוריות, אך רוויים היטב, כך שאפשר לאכול הרבה על ידי קבלת חומרים מזינים מקסימליים ומינימום קלוריות. ללא צורך לסבול מרעב, וחילוף החומרים עקב סיבים ישתפר באופן ניכר.

4.
זה מספק צריכת סוכר נמוכה. סוכר (כולל טבעי) מגביר את ייצור האינסולין – הורמון חשוב המעביר חומרים מזינים לרקמת הכבד והשריר, אך מונע שריפת שומן. אם אתה שומר על רמה נמוכה של אינסולין, אז תאבד יותר מקילוגרמים נוספים.

5.
היא מחזורית. כל הדיאטות המחזוריות כוללות גישות תזונתיות שונות, לכן התזונה תהיה מגוונת ומחסור תזונתי לא יתרחש.

תוכנית מחזורים של דיאטה 17 יום

טכניקה זו מורכבת מארבעה שלבים שכל אחד מהם נמשך 17 יום. בואו נכיר אותם.

טבלת שלבים של דיאטה 17 יום או במילים אחרות דיאטה של דוקטור מורנו

שלב 1. האצה

השלב הראשוני של התוכנית, מעין קפיצת מדרגה שנועדה להקל על ירידה מהירה במשקל, טיהור ושריפת שומן. תכולת הפחמימות בשלב זה נמוכה, והחלבון, להפך, גבוה. אנו יכולים לומר שזה המחזור הקשה ביותר של התוכנית.

שלב 2. הפעלה

כאן, המטבוליזם "עומס יתר" כדי לייעל את שריפת תאי השומן. כמות הפחמימות עדיין מוגבלת, אך צריכת השומן עולה.

שלב 3. הישגים

השלב הבא מפתח הרגלי אכילה בריאים ומעניק הבנה חדשה של הכללים לצריכת פחמימות. משלב אלמנטים משני המחזורים הקודמים.

שלב 4. הגעה

תמיכה בבמה, כמו גם סוג של שיא של כל מה שחווית מהיום הראשון לדיאטה. הרעיון של סוף שבוע רגוע מוצג, שבמהלכו תוכלו לאכול רק את מה שאתם אוהבים.

בנוסף, עמדות מעבר בין שלבים מכוונות לשיפור התוצאות. למרות העובדה שמזון מוצק לא נצרך בימים מהירים אלה, קוקטיילים העשויים מחלבון בסרום, סיבים תזונתיים, פירות, ירקות וכו'., אתה צריך לשתות בבוקר, בצהריים ובערב. כמו כן, שביתת רעב כזו יכולה לשמש לשיקום כדי לחזור לדרך האמיתית (למשל, לאחר חופשה בסוף השבוע).

שלב 1. האצה

הרבה חלבון, אך מעט פחמימות ושומנים – כל זאת על מנת לרדת במהירות בהתחלה. תוכלו לאכול חלבונים דלי שומן (דגים, עוף, הודו, ירקות עמילן) בכמות בלתי מוגבלת כדי לשמור על תחושת שובע ולנקות את מערכת העיכול. מחזור זה בן 17 יום מספק "שעת פקודה": החל מהשעה 14:00 כמות הפחמימות הנצרכת צריכה להיות מינימלית כדי להשיג ביצועים טובים יותר.

גם בתקופה זו מותר פירות בעלי תכולת סוכר נמוכה, בפרט זה:

  • פירות יער;
  • תפוחים;
  • שזיפים.

כל הפירות הללו ישמשו כמקור העיקרי לפחמימות. בנוסף, לשיפור בריאות מערכת העיכול, דר. מורנו ממליץ לכל מי שנמצא בדיאטה לצרוך 2 מנות של פרוביוטיקה טהורה מדי יום.

דיאטה 17 יום

שלב 2. הפעלה

זהו סוג של חילופי שלב ראשון עם תוכנית תזונה חדשה. זה לא מספיק רק "בלבול מטבולי" – מורנו מאמין שהוא חשוב מאוד לירידה במשקל והוא סוג של "הפסקה" נפשית לאחר חומרת השלב הראשון.

ההפעלה כוללת מקורות חלבון בעלי אחוז שומן גבוה – פירות ים שומניים, בשר אדום, כמו גם ירקות עמילניים (תפוחי אדמה, בטטות, שעועית, עדשים, אורז חום). כמו בעבר, תוכלו לאכול הרבה ירקות, וגם תיבול דל קלוריות (קטשופ נמוך, חרדל). העוצר אחרי השעה 14:00. עדיין תקף.

שלב 3. הישגים

שלב 3 מכוון לפתח גישה בריאה למזון. צריכת החלבון נמוכה יותר, אך המזון בכללותו גבוה יותר. בנוסף, תוכלו לאכול פחמימות עמילן (איננו שוכחים בשעה 14:00), כמו גם שמן זית, אבוקדו, אגוזים ואפילו מיונז. אבל הדבר האטרקטיבי ביותר הוא שעכשיו תוכלו ליהנות ממשקה אלכוהולי אחד ביום (150 גרם יין, 350 גרם בירה או 50 גרם משקאות חריפים).

דיאטה 17 יום

שלב 4. הגעה

תמיכה בתוצאות ומניעת גיוס משקל מחדש. מחזור זה דומה לקודם, אך שונה בכך שהוא מאפשר 3 ארוחות במשך יומיים בשבוע (לרוב בסופי שבוע), כאשר אתה יכול לאכול כל מה שתרצה. זה מאיץ את חילוף החומרים ותומך ב"בלבול המטבולי "של מורנו.

בכל השלבים יש לשתות לפחות 2 ליטר מדי יום כדי לשמור על רמת הידרציה האופטימלית ולהאיץ את הירידה במשקל. התחל כל יום מ- 250 גר '- זה אמור לעורר אנזימי עיכול. כשאתם חשים רעב, שתו כוס מים חמים.

טיפים לצמחונים

אז גילינו שתפריט הדיאטה מורנו בנוי בעיקר סביב החלבון הרזה. מפתח הטכניקה עצמו מבטיח שהיא מתאימה למדי לצמחונים – הם רק צריכים להחליף מזון מהחי בכל חלבון מתאים.

מקורות טובים לחלבון שאינו בעל חיים כוללים:

  • סויה ;
  • קנבוס קמורן;
  • תאנה;
  • שעועית;
  • אגוזים וכו '.

ניתן להתאים את התוכנית לצרכים ספציפיים אחרים, כולל אי סבילות לגלוטן, לקטוז וכד'.

תרגילים גופניים במהלך דיאטה 17 יום

ד"ר. מורנו שם דגש חזק על תרגילים אירוביים. זה הגיוני, מכיוון שתרגילים כאלה (דיג, שחייה, ריצה קלה, רכיבה על אופניים) לא רק שורפים שומן, אלא גם מועילים ללב ולריאות. אימוני כוח מסוימים בחדר הכושר מועילים גם הם – הם מגבירים את השרירים ומגבירים את הרגישות לאינסולין. תרגילים לתזונה זו של 17 יום משתנים ממחזור למחזור.

שלב 1
17 דקות הליכה כל יום.

שלב 2
17 דקות הליכה כל יום.

שלב 3
40-60 דקות של תרגילים אירוביים 4-6 פעמים בשבוע.

שלב 4
40-60 דקות של תרגילים אירוביים 4-6 פעמים בשבוע + 60 דקות של אימונים בסופי שבוע.

ראוי לציין כי 17 הדקות המומלצות בכל יום פחותות משמעותית מ -30 הדקות הרגילות הנהוגות בענף הכושר. אבל זה המינימום, אתה מנסה לעשות יותר.

כיצד להשיג את התוצאות הטובות ביותר?

דיאטה 17 יום של דוקטור מורנו מתוכננת היטב, אך ניתן לשפר את התוצאות אם תעשו כמה דברים פשוטים.

אתה יכול: לאכול הרבה חלבון וירקות רזים. אין מגבלות על מוצרים אלה ככאלה, מכיוון שקשה להמיר אותם לרקמת שומן. אכלו אותם למזבלה, שמרו על רעבכם בפחד!

אתה יכול: בסוף המחזור השלישי, לקחת יום חופש וליהנות מהאוכל האהוב עליך. אך אל תזלזלו יתר על המידה, אחרת השומן יצטבר במהירות.

אינך יכול: לאכול יתר על המידה, ואפילו מוצרים שצריכתם אינה מוגבלת. אכלו עד שתרגישו מלאים.

ולסיכום

דיאטה 17 יום של דוקטור מורנו מבוססת על מזון "אמיתי", לא על תוספי מזון, ומיועדת להמשך השימוש. היזם הוא רופא מוסמך, כך שתוכלו להיות בטוחים שהטכניקה יעילה ובטוחה. עבור חלקם מחזורים עשויים להיראות מבלבלים, אך במציאות הכל די פשוט. במילה אחת, אידיאלי למי שמחפש שינוי לטווח הארוך!
ושיהיה המון בהצלחה!=)

מאמרים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button