דיאטותדיאטות לעלייה במשקל

דיאטת שזיפים

כשאנו מתחילים בדיאטה כלשהי, בן אם זה להרזיה או להשמנה אנחנו רוצים לשים לב לכמות הקלוריות של האוכל שאנו  אוכלים. גם אם צריכת פירות וירקות באופן כללי נחשבת לא מזיקה במהלך הדיאטה, עדיין כדאי לצרוך אותה בצורה מבוקרת. האם שזיף מעלה במשקל משקל? אכילת שזיפים מיובשים ירוקים, אדומים, שחורים, סגולים ומתוקים בתזונה אכן מעלה במשקל, בואו נספר לכם יותר מפורט.

שזיף נחשב לאחד הפירות שאנשים מאוד אוהבים. שזיף הוא פרי עם זנים רבים. אפשר לומר שלכל זן של השזיף יש קלוריות שונות. הזן עם הכי פחות קלוריות ידוע בשם שזיף ירוק. שזיפים מיובשים נצרכים בדרך כלל כדי להחליף ארוחות ביניים.

האם דיאטת שזיפים או בכללי שזיפים מעלים במשקל?

אפשר לומר שלכל אחד מזני השזיף יש קלוריות שונות. ידוע כי השזיף עם הכי פחות קלוריות הוא שזיף ירוק. לסיבים בשזיף יש השפעה להקלה במערכת העיכול, אך אם אוכלים שזיפים זה לא עוזר באמת לרדת במשקל. נהפוך הוא, ניתן לציין כי אכילת שזיפים מעלה במשקל. אכילת שזיפים עוזרת גם לעיכול מהיר.

אם אתם מחפשים דיאטת שזיפים לירידה במשקל אז מומלץ לצרוך את השזיפים הירוקים ביותר במהלך הדיאטה. שזיף אדום, שזיף סגול ושזיף שחור ידועים גם כמזונות שאינם פוגעים כאשר הם נצרכים בצורה מבוקרת. צריך לאכל שזיפים בזמן הדיאטה בצורה מבוקרת ולא מוגזמת.

שיעורי הסוכר והמתיקות עשויים להיות שונים בהתאם למצב ההבשלה של השזיפים. עם זאת, הוא עדיין בין הפירות עם הקלוריות הנמוכות ביותר מבין הפירות. יחס הסיבים הגבוה בפירות השזיף משפיע על אבזם. לכן ניתן לציין כי שיעור ההעדפות גבוה בעת הדיאטה. אנשים שרוצים לאכול שזיפים במהלך דיאטה בשביל להרזות מומלץ לצרוך שזיפים ירוקים.

שזיפים אדומים, שחורים וסגולים הם יותר מתאימים לדיאטת שזיפים לעלייה במשקל. תכולת הסוכר הגבוהה של שזיפים עלולה לגרום לעלייה במשקל אם צורכים אותם בצורה מוגזמת. לכן יש לצרוך אותו בצורה מבוקרת. עם זאת, מכיוון שהוא יענה על הצורך בממתקים במהלך הדיאטה, אין נזק בצריכתו בכמויות קטנות.

דיאטת שזיפים לעלייה במשקל

דיאטה על בסיס שזיפים תסייע לכם לעלות כ -3 קילוגרמים תוך 14 יום ללא שום בעיה. ואכן, שזיפים מיובשים מכילים
ויטמינים A, B1, B12 C, P, מינרלים – אשלגן וזרחן, פרוקטוז, סוכרוז, גלוקוז, סידן, מגנזיום, ברזל וכמות גדולה של אשלגן וזרחן.

הדיאטה מיועדת לאדם אחד.

היום הראשון

ארוחת בוקר: ביצים קשות – 2 יח '; אשכולית – 1 יח '; שזיפים מיובשים – 2 יח '; קפה ללא סוכר – 250 מ"ל.
ארוחת צהריים: בורשט (מרק רוסי)- 250 מ"ל; לחם סובין (או רגיל) – 2 פרוסות; שזיפים מיובשים – 8 יח '; אגוזי מלך – 2 יח '; תה ללא סוכר – 250 מ"ל.
חטיף אחר הצהריים: צימוקים – 50 גרם, תה ללא סוכר – 250 מ"ל.
ארוחת ערב: דג מטוגן – 200 גרם; ביצה קשה – 2 יח '; כתום – 2 יח '; תה ללא סוכר – 250 מ"ל.

היום שני

ארוחת בוקר: גבינה – 100 גרם; שזיפים מיובשים – 2 יח '; קפה ללא סוכר – 250 מ"ל.
ארוחת צהריים: מרק כרוב – 250 מ"ל; בשר בקר מבושל – 100 גרם; לחם סובין – 2 פרוסות (או רגילות); שקדים – 2 יח '; תה ללא סוכר – 250 מ"ל.
חטיף אחר הצהריים: שזיפים מיובשים – 4 יח ', תפוז או תפוח.
ארוחת ערב: סלט ירקות (כל ירק) – 250 גרם; שזיפים מיובשים – 4 יח '; תה ללא סוכר – 250 מ"ל.

היום השלישי

ארוחת בוקר: כריך (סובין (או רגיל) לחם עם חזיר וגבינה) – 2 יח '; שזיפים מיובשים – 3 יח '; קפה ללא סוכר – 250 מ"ל.
ארוחת צהריים: מרק ירקות – 250 מ"ל; תפוחי אדמה ז'קט – 100 גרם; עגבנייה (בינונית) – 2 יח '; שזיפים מיובשים – 2 יח '; תה ללא סוכר – 250 מ"ל.
חטיף אחר הצהריים: תפוח – 2 יח '; שזיפים מיובשים – 2 יח'.
ארוחת ערב: שזיפים מיובשים – 5 יח '; כיכר – 3 יח '; חלב – 250 מ"ל.

היום הרביעי

ארוחת בוקר: פתיתי תירס או שיבולת שועל עם חלב – 200 גרם; שזיפים מיובשים – 4 יח '; קפה ללא סוכר – 250 מ"ל.
ארוחת צהריים: בורשט – 250 מ"ל; מלפפון – 2 יח '; עגבניה – 2 יח '; שזיפים מיובשים – 2 יח '; תה ללא סוכר – 250 מ"ל.
חטיף אחר הצהריים: שזיפים מיובשים – 5 יח '; מיץ פירות – 250 מ"ל.
ארוחת ערב: צימוקים – 40 גרם; שזיפים מיובשים – 6 יח '; כריך (סובין (או רגיל) לחם עם חזיר וגבינה) – 2 יח '; תה ללא סוכר – 250 מ"ל.

מאמרים בנושא

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button