דיאטותדיאטות הרזיה

דיאטה יוונית

ГРЕЧЕСКАЯ ДИЕТА
  • דיאטות הרזיה
  • 16 ביולי 2018, 11:23
  • 3,138
  • 0 דעות
הדיאטה היוונית היא סוג של דיאטה שבקושי יכולה להיקרא דיאטה. למעשה, זוהי רק וריאציה של הים התיכון, אשר פותחה על בסיס התזונה של כל מדינות הים התיכון. בנוסף, יש כבר כרתים, וכידוע האי כרתים שייך ליוון עצמה. לשלוש הדיאטות אין דרישות קפדניות והגבלות רבות, בעוד שכל אחת מהן תורמת לבריאות הגוף ולאובדן משקל עודף.

בתזונה היוונית מודגשים הפוסטולטים הבאים: פחמימות – 60% מהתזונה (לחם שחור ודגנים, אורז חום, אפונה ופולי סויה, ירקות ופירות), שומנים – 30% (אגוזים, אבוקדו, שמן זית), חלבונים – 10% (בשר רזה, דגים ועופות, חלב דל שומן ומוצרי חלב דלי שומן אחרים, קטניות). אכילת דגים ופירות ים אחרים צריכה לגבור על בשר. יחד עם זאת, אלה המעוניינים לרדת במשקל צריכים לבחור בסוגי דגים כמו הליבוט לבן, פורל, סרדינים, טונה, מקרל, סלמון טרי ומעושן. הקפידו לכלול בתזונה ביצי עוף טריות – כ 2-4 חתיכות בשבוע. הוסף לדבש במקום סוכר לתה, אם כי היוונים עצמם לעתים נדירות שותים תה. הגישו ארוחות מוכנות עם מגוון עשבי תיבול במידת האפשר. אכלו מזונות עם אינדקס גליקמי נמוך שאינם מעלים את רמת הסוכר בדם ונמנעים מלח. יתרון חשוב בתזונה היוונית הוא מגוון המאכלים שיכולים להיות הקינוח הראשון, השני ואפילו על השולחן.

תוצאות הדיאטה היוונית לא יהיו מיידיות, אך זו דיאטה יעילה מאוד. הדיאטה היוונית אינה דיאטה קפדנית, המתוזמנת לפי יום ושעה, אלא דפוס של אכילה בריאה, שבזכותה, מלכתחילה, תסדירו את חילוף החומרים בגוף, תפחיתו את צריכת השומן ותגדילו את צריכת המזינים. היעילות של תזונה כזו תשפיע גם על הבריאות הכללית שלך, מצב הרוח, הציפורניים, העור והשיער שלך.

מאמרים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button