תזונה נכונה

ביצים לפיתוח גוף

ביצים בפיתוח גוף
ביצים בפיתוח גוף

אנשים שאוהבים פיתוח גוף לא יכולים לדמיין את חייהם ללא כל מיני תוספי תזונה: רוכבים, חלבונים וכו '. יצרני תזונת ספורט טוענים שללא המוצרים שלהם יידרשו מאמץ מופקע להשגת תוצאה ניכרת. עם זאת, ספורטאים מקצועיים ממליצים לרוב למפתחי גוף מתחילים לשים לב לחשיבותה של תזונה מאוזנת, הכוללת בשר, דגנים וביצים. על מי כדאי לסמוך? יצרני תוספים שמעוניינים לשווק את המוצרים שלהם, או אנשים שהקדישו את חייהם לספורט? כך או כך, חשוב מאד של מפתח גוף לעקוב אחר תזונתו: רק לאחר מכן האימון יהיה יעיל. מאמר זה יתמקד במוצר בריא כמו ביצי עוף.

תוֹכֶן

  • 1 הרכב ביצי עוף
  • 2 כיצד הביצים משפיעות על רמות הכולסטרול?
  • 3 האם אתה יכול לאכול את החלמון?
  • 4 כיצד אוכלים ביצים בצורה נכונה?
  • 5 כמה ביצים יכול ספורטאי לאכול ביום?

הרכב ביצי עוף

ביצים נחשבות לאחד המקורות הזולים ביותר לחלבון איכותי וקל לעיכול. חלבון הביצה מכיל חומצות אמינו חיוניות רבות: הוא יכול להחליף לחלוטין מתחמי חומצות אמינו יקרים לספורטאים. תזונאים אומרים שאתה יכול לאכול עד 10 ביצים ביום: זה לא יגרום לפגיעה בבריאות שלך.

הביצים כוללות:

  • עד 7 גרם חלבון;
  • 0.5 גרם פחמימות;
  • 4 גרם שומן;
  • 150 מיליגרם לציטין;
  • מינרלים וויטמינים.

כיצד ביצים משפיעות על רמות הכולסטרול?

ביצים בפיתוח גוף
ביצים בפיתוח גוף

מדענים חוקרים זה מכבר את השפעת הביצים על מצב המערכת הלב וכלי הדם. לדוגמה, ניסוי אחד כלל שתי קבוצות, כל אחת עם 10 נשים. הנבדקים בקבוצה הראשונה אכלו 10 ביצים מבושלות ביום, בקבוצה השנייה, במקום ביצים, הוצעה גבינת סויה. לאחר סיום הניסוי התברר שלנשים מהקבוצה הראשונה היו רמות כולסטרול נמוכות משמעותית.

לפיכך, צריכה קבועה של מוצר זה אינה משפיעה על רמות הכולסטרול בשום צורה. להיפך, ביצים עוזרות להפחית את הכולסטרול ה"רע "בדם, מה שמביא רק יתרונות בריאותיים.

אתה יכול לאכול את החלמון?

החלמון של ביצת עוף מכיל כ -4 גרם שומן. לכן, ספורטאים רבים מסרבים לחלמונים. זה מוצדק רק אם אתה בתהליך הייבוש. כאשר בונים שרירים, החלמון יועיל מאוד. בנוסף, אם הביצים מבושלות כהלכה, החלמונים "יישרפו" במהירות במהלך האימון.

בנוסף, אין לנטוש לחלוטין את החלמון: רצוי רק לצמצם את מספר הביצים הנצרכות ל 2-5 ביום. זאת בשל העובדה כי החלמון מכיל חומצות אמינו חשובות רבות. בנוסף, שומנים מעודדים ספיגת חלבונים טובה יותר.

איך אוכלים ביצים נכון?

ביצים בפיתוח גוף
ביצים בפיתוח גוף

אין ספק שאתה מודע למיקרואורגניזם כל כך מזיק כמו סלמונלה. סלמונלה חיה על קליפות ביצים. לכן, רצוי להרתיח או לטגן את הביצים לפני האכילה. ניתן לאכול ביצים גולמיות רק אם הן יוצרו בתנאים סטריליים כמעט.

מפתח גוף צריך לדעת לבשל ביצים כמו שצריך. תזונאים אומרים שכאשר מבשלים יותר מדי זמן, החומרים המועילים הכלולים בחלבון והחלמון נהרסים באופן חלקי. בנוסף, החלמון של ביצה קשה ייקח יותר מדי זמן לעיכול: שלוש שעות לפחות. לכן, רצוי לבשל ביצים רכות, כלומר לוודא שהחלמון נשאר במצב נוזלי. במקרה זה, הביצה לא רק תשמור על מקסימום תכונותיה המועילות, אלא גם תיספג בגוף במהירות מספקת: הוכח כי ביצים רכות נספגות בגוף תוך כשעה וחצי.

כמה ביצים יכול ספורטאי לאכול ביום?

ספורטאי פיתוח גוף יכולים לצרוך כמות די גדולה של ביצים. עם זאת, בשל תכולת השומן הגבוהה בחלמונים, מומלץ להגביל את עצמך לתריסר. אבל אתה יכול לאכול כמה חלבון שאתה רוצה. אנשי מקצוע אוכלים 150 חלבונים ביצים בשבוע!

כשאתה מחליט כמה ביצים לכלול בתזונה, כדאי להתחיל מהמטרות שלך. לדוגמא, בייבוש, כאשר חשוב להגביל את תכולת השומן בתזונה, ניתן לסרב לחלמונים או לרכוש מוצר כגון חלבון ביצה נוזלי. תוסף תזונה זה מכיל חלבונים בלבד, כך שצריכתו לא תעלה את משקל גופכם. אם המטרה שלך היא לצבור מסת שריר, תוכל לעקוב אחר עצותיהם של ספורטאים מקצועיים ולאכול שתי תריסר ביצי עוף מדי יום. נכון, זה די קשה לביצוע: עם כל כך הרבה ביצים שנצרכות, הן מתחילות לטעום לא נעים ומפריעות לך לא מעט.

כדי להגיע לתוצאות פיתוח גוף טובות, חשוב לעקוב היטב אחר התזונה שלך. לא ניתן לפצות על תזונה לא מאוזנת על ידי תוספי ספורט, אפילו היקרים ביותר.

 

מאמרים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button