תזונה נכונה

הנוסחה לחישוב צריכת הקלוריות היומית

הנוסחה לחישוב צריכת הקלוריות היומית

למרבה הצער, לא ניתן לחשב במדויק את צריכת הקלוריות היומית. והערכים שמחשבונים מיוחדים קובעים, ככלל, רחוקים מהאמת. למה? את התשובה תוכלו ללמוד מתוך מאמר זה.

תוֹכֶן

  • נוסחת קלוריות 1
  • 2 הגדרת המושג "קלוריות"
  • 3 מדוע הנוסחאות שגויות?
  • 4 כיצד לחשב את קצב חילוף החומרים הבסיסי שלך?
  • 5 חישוב רמת הפעילות האישית
  • 6 כיצד בוחרים מקדם מתאים?
  • 7 מה לעשות בסופו של דבר?

נוסחת חישוב קלוריות

По какой формуле нужно вести расчет

По какой формуле нужно вести расчет

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

אי אפשר לבחור את הדיאטה הנכונה לירידה במשקל או להיפך, לצמיחת מסת השריר, מבלי לחשב תחילה את הקצב היומי של הקילוקלוריות. משלב זה מתחילה היווצרות תזונה לחומרים המזינים העיקריים, כלומר לשומנים, פחמימות וחלבונים.

בספרות ניתן למצוא שתי נוסחאות בסיסיות לפיהן קצב צריכת הקלוריות נקבע. אלה הנוסחאות בהן משתמשים צמידי כושר מיוחדים, מכונות כושר ואפליקציות סמארטפונים. עם זאת, לכל הנוסחאות שבהן נעשה שימוש יש שגיאות עצומות, אשר, ככלל, אינן מוזכרות בשום מקום.

קלוריות יומיות לנשים וגברים. אנחנו סופרים!

По какой формуле нужно вести расчетСуточная норма КАЛОРИЙ для женщин и мужчин. Считаем!
צפה בסרטון זה ביוטיוב

הגדרת המושג "קלוריות"

ראשית כל, כדאי לקבוע מהי קלוריה. מילה זו באה מהמונח הלטיני לאנרגיית חום. בתחילה, המילה לא הייתה קשורה לאוכל: היא שימשה לציון החום המשתחרר בעת בעירת הדלק. רק בתחילת המאה שעברה החלו הקלוריות לציין את האנרגיה שמקבל הגוף יחד עם מזון.

תכולת הקלוריות של כל מזון היא החום שהיה משתחרר אם צרכו מזון במכשיר מיוחד. חשוב שהגוף יעבד מזון באופן שונה. נתח האנרגיה המוטמעת עשוי להיות שונה ב 30-50% מתכולת הקלוריות המצוינת על אריזת המוצר.

מדוע הנוסחאות שגויות?

הנוסחאות שבאמצעותן מחושב מספר הקלוריות מורכבות משני חלקים: מחשבון חילוף החומרים הבסיסי, כלומר האנרגיה הדרושה לשמירה על הפעילות החיונית של הגוף במנוחה, ופעילות האדם, אשר נקבע בקירוב רב.

כאן טמונה הטעות העיקרית של כל נוסחה. לאחר שנקבע קצב חילוף החומרים הבסיסי, יש להכפיל את הערך המתקבל במקדם הפעילות, אותו ניתן לקבוע בטווח שבין 1.2 ל -1.9. כתוצאה מכך, ההפרש יכול להגיע עד 1,500 קילוקלוריות.

כיצד לחשב את קצב חילוף החומרים הבסיסי שלך?

קצב חילוף החומרים הבסיסי נקבע על ידי נוסחת האריס-בנדיקט, המתחשבת במספר הקילוקלוריות הנדרשות למערכת העצבים לתפקד, לשמור על טמפרטורת גוף קבועה, לעבד מזון וצרכים אחרים. יחד עם זאת, הנוסחה אינה כוללת את האנרגיה המושקעת על פעילות גופנית של אדם.

חילוף החומרים הבסיסי תלוי בגיל, מין וגודל הגוף של האדם. יחד עם זאת, החישוב יכול להיות מדויק למדי רק עבור אנשים בעלי מבנה גוף ממוצע. אם אדם רזה או להיפך, עודף משקל, ניתן לחשב את חילוף החומרים הבסיסי שלו רק בערך. אותו דבר לגבי אנשים עם מסת שריר גדולה.

עבור גברים ונשים, קצב חילוף החומרים הבסיסי נקבע באמצעות נוסחאות נפרדות. חשוב גם לקחת בחשבון את הגיל, את רמת השומן ואת רקמת השריר בגוף ומספר פרמטרים נוספים.

По какой формуле нужно вести расчет

Формула расчета суточной нормы калорий

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

חישוב רמת הפעילות האישית

בנוסחה הקלאסית המשמשת לקביעת מספר הקלוריות הנדרש בתזונה היומית, נבדלים מספר סוגים של פעילות גופנית: מהמינימום, שמניח היעדר מתח כמעט מוחלט, ועד גבוה מאוד (האימון מתרחש מספר פעמים ביום).

אולי נראה שקביעת רמת הפעילות הגופנית היא פשוטה למדי. כדי לחשב את הצורך של הגוף לקילוקלוריות, עליך להכפיל את קצב חילוף החומרים הבסיסי, המתאים למין ולגיל שלך, במקדם שנע בין 1.2 (לרמת הפעילות המינימלית) ל -1.9 – לאנשים הסובלים מרשים. פעילות גופנית.

כיצד לבחור את הסיכויים הנכונים?

אם אתה עובד במכרה או קוצץ עץ, עליך לבחור את המקדם המרבי. אם הפעילות שאתה עוסק בה קשורה לרמה ממוצעת של פעילות גופנית, למשל, אתה עוסק בטיפול בבקר, עליך להשתמש במקדמים של 1.55. המלצות כאלה ניתנו על ידי כותבי הנוסחה בתחילת המאה שעברה. מטבע הדברים, מקצועות מודרניים הכוללים עבודת מחשב לטווח ארוך אינם ברשימה.

לכן, כאשר אתה מזין את המגדר והגיל שלך במחשב בסימולטור או בצמיד כושר, אינך יכול לנחש באיזה מקדם יבחר המכשיר לחישוב צריכת הקלוריות היומית. אולי יש לך מזל והמקדם יהיה בטווח שבין 1.4 ל -1.7, כלומר השגיאה לא תעלה על 20%, או 500 קילוקלוריות.

איך להיות בסוף?

אם קצב חילוף החומרים הבסיסי שלך הוא כ -1,700 קלוריות, העבודה שלך לא דורשת מאמץ גופני ואתה הולך לחדר כושר שלוש פעמים בשבוע, אז אתה צריך לצרוך בין 2,500 ל -3,000 קלוריות ביום. נתון זה משוער מספיק ואינו המלצה מוחלטת.

חשוב יותר לא לחפש נוסחה אמינה, אלא להקשיב לגוף שלך. נסה לצרוך כ -2,500 קלוריות ביום, תוך הערכת הבריאות שלך והדינמיקה של ירידה או צמיחה במשקל. אתה יכול להגדיל או להקטין בהדרגה את תכולת הקלוריות של הדיאטה שלך כדי למצוא את הערך האידיאלי לעצמך. אין להדריך אותך באופן עיוור מהנתונים שאפליקציות "נותנות".

כל המכשירים ש"קובעים "את צורך הגוף בקילוקלוריות, נותנים רק תוצאה משוערת. הם לוקחים בחשבון את קצב חילוף החומרים הבסיסי כמו גם את יחס הפעילות הגופנית, המחושב בערך. כתוצאה מכך, השגיאה יכולה להיות בין 500 ל -1000 קק"ל. לכן, חשוב יותר להקשיב לצרכי גופך ולפקח על שינוייו, במקום לנסות לקבוע לעצמך את כמות הקלוריות האידיאלית במהלך היום.

כיצד לחשב את צריכת הקלוריות היומית שלך כדי לרדת במשקל – הכל יהיה אדיב. שחרור 766 מתוך 03/01/16

По какой формуле нужно вести расчетКак рассчитать свою норму калорий в день, чтобы похудеть – Все буде добре. Выпуск 766 от 01.03.16
צפה בסרטון זה ביוטיוב

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
איגור 17 במאי 2017

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הוסף תגובה

По какой формуле нужно вести расчетavatar
По какой формуле нужно вести расчетavatar
מִנוּי
הרשם ל
הערות חדשות עונה להערתך

מאמרים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בדוק גם
Close
Back to top button